Glosa

7.6.2019

Makáme, nemakáme.....

Po shlédntí hlavních zpráv TV NOVA, kde jsem se dozvěděl o ,, průlomovém´´ rozhodnutí vlády o navýšení mzdy uukrajinských změstnnců koeficientem 1,2 mě tak trochu zatrnulo.

Ne, že bych toukrjinským zaměstnnců nepřál,( i řada feminisických a jiých organizací léta opávněně bojuje z stejn odměňování žen a mužů za stejnou práci), musí jásat, neboť se jim,

alespoň papírově, podařilo u zaměstnaných žen překročit stanovený cíl o dvacet procent.

 

Nicméně jestli toto je výsledek 16 ti hodinového makání ministrů,jak nás po vzoru pemiéra převědčují, mám návrh, aby zkusili makat méně. Nevím, nevím, ale vedle těchto průlomových

návrhů,platí ( snad ) Ústavní listina práv a svbod, zákoník práce, nařízení vlády o zařazení zaměstnanců do jednotivých tříd atd.

Když vezmu nedávné cvičení americké armády, která trénovala přesun na dlouhou vzdálnost v českých  podmínkách, (jinak nežli záměrným cvičením ,, přesunové fiaksko ´´ nelze nazvat ).

Nechce se mi opravdu věřit, že je v ,, neschopnostech ´´ třech MAKAJÍCÍCH ministerstev, ( Ministerstvo zahraničních věcí, obrany a dopravy ), naplánovat vědomě takový chaos.

 

Abychom se vyhnuli dalším případným excesům, dovoluji si navrhnout, přijetí rázného opatření, a to opětovného plošného navýšení mezd centrálních úřadů, a to minimálně o patnáct procent.

Na otázku, kde je vzít je jednoduchá odpověď. Navíc možností je několik, zatížíme živnostníky další povinností, například zavedením poplatku za každého zaměstnance ( když už za nás platí

nemocenskou, včetně karenční doby ), zvedveme ceny energií, snížíme výkupní ceny zemědělských produktů a zvedneme ceny základních potravin. Pak ještě máme rezervu v důchodech.

Sebereme 2x tolik , nežli zvalorizujeme, nebudou brambory, máslo a základní potraviny, ale důchodci si levně budou moci brouzdat po internetu a tím zajistíme dostatek, alespoň virtuální.

Abychom zachovali sociální stát, ministerstvo životního prostředí zvýší počet popelnic na bioodpad a ministetrstvo práce sa sociálních věcí vydá důchodcům na sedmdsát let čipovou kartu pro jejich

přednostní otevření. Důchodce do sedmdesáti let pošleme sekat trávu, stejně přes zarostlé příkopy není vidět rozvoj krajiny ( tedy výstavba skladovacích ploch a montoven ).

 

No, a pak že tady nikdo nemaká.

 

Valenta


 

 
 Nahoru

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

©2013, všechna práva vyhrazena 

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.