Otevřený dopis ministrovi průmyslu a obchodu

Hlavní stránka / Aktuality / Otevřený dopis ministrovi průmyslu a obchodu

27.3.2020

Vážený pane ministře, obracíme se na Vás společně jako zástupci českého polygrafického průmyslu.

Vážený pan doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA místopředseda vlády a ministr průmyslu, obchodu a dopravy vlády České republiky

Praha 1 – Staré Město, 110 15 Praha 1, Na Františku 1039/32

 

Praha dne 26.3.2020

 

 

Vážený pane ministře,

obracíme se na Vás společně jako zástupci českého polygrafického průmyslu.

Svaz polygrafických podnikatelů z.s. plně podporuje a připojuje se k otevřenému dopisu zástupců knižního průmyslu ze dne 24. března 2020.

Polygrafický průmysl je úzce navázán na knižní a vydavatelský průmysl v České republice. Tisk knih, novin a časopisů tvoří významnou část produkce polygrafických firem. Prakticky ze dne na den je polygrafický průmysl vystaven prudkému propadu výroby kvůli uzavření obchodů a omezení služeb. K propadu výroby tak dochází nejen v rámci knižní a časopisecké produkce, ale také v rámci tiskové marketingové produkce.

Zcela zásadním je zabránit zhroucení knižního a vydavatelského průmyslu, protože pak by následně došlo také k masivnímu propouštění a ukončení činnosti řady velkých i malých polygrafických firem.

Vzhledem k těmto okolnostem bychom vás chtěli požádat o rychlou ekonomickou pomoc, která by v určité míře pomohla eliminovat již tak značné finanční ztráty a pomohla udržet zaměstnanost v našem segmentu.

Vnímáme, že je přijímána řada vládních opatření nejen v boji s koronavirovou pandemií, ale také v ekonomické a sociální oblasti, za což velmi děkujeme a věříme, že naše žádost o pomoc polygrafickým firmám bude zařazena na jednání vlády.

Věříme, že se nám společnými silami podaří tuto situaci zvládnout.

 

S úctou

 

Prezident Svazu polygrafických podnikatelů

Zdeněk SobotaNahoru

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

©2013, všechna práva vyhrazena 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.