Tiskové prohlášení SPŽ ČR

Hlavní stránka / Aktuality / Tiskové prohlášení SPŽ ČR

12.9.2023

Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR je vážně znepokojeno současnou, ale i nastávající ekonomickou situací. Za rozhodující příčinu tohoto stavu vidíme neplnění vládního prohlášení.

Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR je vážně znepokojeno současnou, ale i nastávající ekonomickou situací. Za rozhodující příčinu tohoto stavu vidíme neplnění vládního prohlášení.

 

Před více jak 500 dny přednesla vláda Poslanecké sněmovně Vládní prohlášení, které jak ujišťovala vycházelo z pečlivé dlouholeté přípravy na převzetí vlády v zemi. V současné době jsme bohužel v situaci, kdy v řadě oblastí je toto prohlášení flagrantně nedodržováno, a navíc změna situace a její důsledky nejsou komunikovány, včas, zřetelně, a to nejen se sociálními partnery, ale především s veřejností. Svojí mediální politikou vláda zasévá nesvár mezi jednotlivé sociální skupiny a nesrozumitelnost a mnohdy protichůdná prohlášení, které jsou v rozporu s denní praxí prohlubují frustraci ve společnosti. To může vytvářet podmínky pro vzrůst popularity populistických hnutí, která nahrazují tradiční opozici ať parlamentní či mimoparlamentní, jelikož mainstreamová média jí nedávají prostor. Obecně řadou pro veřejnost nepochopitelných kroků, nebo nedostatečně zdůvodněných kroků, vláda řeší více evropské problémy nežli vlastní zájmy občanů České republiky, a to často na jejich úkor.

 

Požadujeme:

 

A) Důsledné provedení vyhodnocení Vládního prohlášení s uvedením konkrétních důvodů a příčin

     jeho neplnění, včetně odpovědnosti jednotlivých resortů.

 

B) Revizi a zveřejnění jednotlivých rozpočtových kapitol jednotlivých ministerstev a konkrétní

     čerpání prostředků v těchto kapitolách. Tam kdy byly překročeny uvedení důvodů.

 

C) Analýzu výše a způsobu vynaložených prostředků na jednotlivé neziskové organizace, včetně

     prostředků, které obdržely ze zahraničí.

 

D) Výši dodatečných závazků vůči Evropské unii, na kterých jsme povinni se podílet a z toho

     vyplývající zatížení státního rozpočtu.

 

Považujeme za neslučitelné s povinností řádného hospodáře jestliže jsou úsporná opatření v převážné míře směrována k občanům této země, důchodcům, rodinám s dětmi a k omezování rozvoje malých a středních podniků a živností. Mělo by platit to, co platí pro většinu tuzemské podnikatelské veřejnosti: PODNIKÁŠ V ČR, DANÍŠ V ČR.

 Nahoru

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

©2013, všechna práva vyhrazena 

Všechna práva vyhrazena © 2023 NETservis s.r.o.